Cheb: Při pádu došlo ke smrtelnému zranění pilota

V neděli dne 14. srpna 2022 kolem 15:30 hodin došlo z dosud nezjištěných příčin v Podhradu na Chebsku k pádu stíhacího letadla z 2. světové války. Letadlo, které bylo součástí ukázky v rámci společenské akce „Letecký den Cheb“, se zřítilo na pole poblíž rodinného domu. Osmapadesátiletý pilot letadla bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.


Dále došlo k lehkému zranění jedné ženy, kterou měla zasáhnout část úlomku z letadla.

Na místě události zasahovaly všechny složky IZS. Nasazen byl i policejní vrtulník a dron Letecké služby, kteří nám pomáhali monitorovat a ohledávat místo události ze vzduchu. Místo jsme zároveň dokumentovali i za pomoci 3D Scanneru.

Na vyšetřování příčiny nehody spolupracujeme s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Komunikace v místě události byla po dobu vyšetřování nehody zcela uzavřena. Na místě jsme zasahovali do pozdních večerních hodin. Krátce po 23. hodině byly odklizeny trosky letadla, které byly zajištěny pro účely dalšího zkoumání. I během dnešního dne probíhá na místě šetření.

Zároveň žádáme veřejnost o spolupráci. Pokud někdo viděl pád letadla nebo má pořízené kamerové záznamy, kde je pád zaznamenán, ať se nám ozve na linku 158.

mjr. Bc. Kateřina Pešková


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb