Každý den přes aplikaci volá o pomoc zhruba 50 lidí v nouzi. Za celou dobu jejího fungování pak byli záchranáři přivoláni k 35 000 případům. Záchranka je unikátní nejen tím, že předává přesnou polohu zraněného. Na dispečinky záchranářů posílá stiskem nouzového tlačítka i další údaje o volajícím - jeho zdravotní indispozice, stav baterie, kontakty na osoby blízké a další informace, které má uživatel vyplněny ve svém profilu. Aplikaci mohou navíc užívat i neslyšící a nevidomí. Záchranka je plně funkční na území České republiky, Rakouska a na slovenských horách. Letos na podzim přibude nově Maďarsko.
„V aplikaci se také nachází největší databáze automatizovaných externích defibrilátorů v České republice, nyní jich tam máme 1 300 a přibývají denně,“ říká autor Záchranky Filip Maleňák.
Další důležitou součástí aplikace je interaktivní návod první pomoci, který vznikl ve spolupráci s Českou resuscitační radou. Každý uživatel se tak může vzdělávat přímo ve svém mobilním telefonu. Záchranka má navíc i výukovou verzi přímo pro organizace vyučující první pomoc. Aktuálně ji využívá 600 lektorů a lektorek.
Více informací o aplikaci, která by rozhodně neměla chybět ve vašem telefonu, najdete zde.
Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje