Region: Kraj podpořil studenty VOŠ se sociálním zaměřením částkou přes půl milionu korun

Na podzim minulého roku byl vyhlášen nový stipendijní program pro studenty vyšších odborných škol oboru Sociální práce. Má pomoci zvýšit počet kvalifikovaných pracovníků v sociální oblasti a díky tomu postupně snížit výskyt negativních sociální jevů v regionu. Krajští radní na jednom ze svých posledních zasedání schválili stipendia pro 11 žadatelů, kteří úspěšně splnili veškeré podmínky titulu.

dezinfekce

„Karlovarský kraj podporuje mladé vysokoškolské talenty dlouhodobě. Poskytujeme stipendia pro studenty libovolného oboru s cílem zvýšit vzdělanostní strukturu obyvatelstva. Speciální program pak máme také pro studenty všeobecného a zubního lékařství, kteří se zavazují k tomu, že se po absolvování lékařské fakulty vrátí zpět do kraje a posílí kapacity lékařů. Po konzultacích se zástupci Vyšší odborné školy Chebu, která jako jediná v kraji obor Sociální práce vyučuje, jsme se rozhodli rozšířit stipendijní programy i o tento specifický obor, abychom motivovali potencionální zájemce o obor a zvýšili počet odborníků v oblasti, která obyvatele Karlovarského kraje pálí,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Výše stipendia byla v jednotlivém případě stanovena na 48 000 korun, stejně jako v případě pedagogických oborů.  O podporu mohli žádat studenti příslušného oboru v prezenční formě studia, kteří ukončili alespoň zimní semestr prvního ročníku a mají trvalé bydliště na území regionu. Zohledňoval se také dosažený prospěch, hodnocení studenta z klasifikovaných zápočtů a zkoušek nesmělo obsahovat stupeň dobře, tedy známku 3. Podmínkou podpory je pak závazek výkonu práce se sociálním zaměřením v Karlovarském kraji. Jedná se o 2 roky za každý rok vyplaceného stipendia.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese