I přes veškerou snahu se nedařilo starou ekologickou zátěž zlikvidovat, a tak hejtmanka přislíbila pomoc. A právě díky ní se věci daly do pohybu a Těšovice se po letech zbavily nebezpečného objektu.
Bývala ubytovna stála hned vedle obecního úřadu, a co hůř, v blízkosti dětského hřiště. Postavena byla v roce 1968 pro dělníky, kteří pracovali na výstavbě čističky pro město Sokolov. V průběhu let zčásti vyhořela a její torzo hyzdilo centrum obce a ohrožovalo místní obyvatele. Vzhledem k tomu, že se jednalo o tzv. černou stavbu, obci se dlouhodobě nedařilo přimět stavební úřad ani jiné instituce k likvidaci objektu. Situace se ale obrátila k lepšímu po návštěvě hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové.
„Slíbila, že nám pomůže. Rázem začala pracovat. Pověřila pana náměstka Petra Kubise, který zapojil i právní odbor kraje v čele s panem doktorem Smolejou, osobně jednal s firmou SUAS a.s., vedenou panem Štěpánkem a na městském úřadě v Sokolově, nejvíce pomohla paní Motlová. Na straně obce Těšovice se plnily úkoly, které směřovaly k jedinému cíli – ukončit historii budovy z roku 1968,“ uvedl Jiří Halbrštát v děkovném dopise.
Zároveň v něm také napsal, že žádný z bývalých hejtmanů Karlovarského kraje nepřijel do Těšovic na návštěvu. Jana Mračková Vildumetzová tak byla první hejtmankou, která řešila problémy obyvatel přímo na místě.
Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje