2002 – Cheb: Vstup a vjezd do areálu nemocnice se bude regulovat (TV Západ)

Zpřísnění přístupu do areálu chebské nemocnice chce v krátké době zavést vedení tohoto zdravotnického zařízení. Areál již začala hlídat najatá bezpečnostní služba a uvažuje se rovněž o uzavření nestřeženého zadního vchodu pro pěší. Ten by měl být v budoucnu otevřen v časech, kdy dochází k výměně jednotlivých směn zaměstnanců nemocnice.


"Co mě k tomu vedlo? Jednak samozřejmě to, že do areálu byl volný přístup, ale začínali se nám sem dost stahovat bezdomovci. V parku za gynekologií si dokonce postavili takový svůj bunkr. A dalším důvodem bylo to, co už jsem říkal jednou – neukáznění občané, kteří jsou na sídlišti, na Spáleništi nám sem chodí do parku venčit psy. Park jsme teď začali čistit od náletů, křovin apod. a já nesouhlasím s tím, aby nám sem chodili venčit psy," postěžoval si ředitel Okresní nemocnice v Chebu Milan Burša. 

Zpřísnění by se mělo dotknout také vjezdu automobilů. V současnosti může do areálu nemocnice zajet téměř každý, stačí k tomu pouze nahlášení účelu návštěvy službě u vchodu. Nedisciplinovaní řidiči toho ale často zneužívají a někteří zde dokonce nechávají vozidla zaparkovaná přes celou noc. 

Do budoucna by proto měla být pro vjezd do areálu nutná povolenka, kterou zájemci získají u hlídací služby u vchodu. Za povolení ke krátkodobému parkování budou však návštěvy muset zaplatit, a to pravděpodobně 10 korun za jednu hodinu. 

"Budou z toho výjimky jednoznačně, jak už jsem jasně deklaroval několikrát, bude to pro onkologické pacienty, pro pacienty, kteří budou jezdit na častější vyšetření, dejme tomu pětkrát, šestkrát, mohou si požádat o permanentky, ale jinak výjimky dávat nebudeme. Samozřejmě výjimku mají naši zaměstnanci, ti mají permanentky, potom ti, co jsou zde v nájmu, to dostanou také permanentky, ale ti nám platí za parkovné v areálu normálně," přiblížil Burša. 

Pokud nenastanou nějaké administrativní problémy, měla by opatření omezující přístup do areálu chebské nemocnice vstoupit v platnost již od počátku měsíce srpna. 

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Clarinet Factory

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb