2004 – Sokolov: Město zavede bezplatné výpůjčky pozemků (TV Západ)

Majitelé bytů v Sokolově budou mít možnost trochu ušetřit. Zdejší radnice jim totiž zanedlouho nabídne do bezplatného pronájmu pozemky v blízkosti domů.

dezinfekce

V současné době město tyto menší pozemky sdružením vlastníků bytů pronajímá. Minimální roční sazba přitom činí tři koruny za metr čtvereční plochy.

„Myslíme si, že lidi, kteří si koupili svůj byt a chtějí mít hezké prostředí, chtějí se o to starat, tak v podstatě za prvé šetří práci městu, to znamená město nemusí sekat trávu a za druhé, a to je podstatné, že to okolí prostě zkrášlí. Zdá se nám od nás neslušné za to, že vlastně pomáhají městu, chtít po nich ještě peníze,“ vysvětlil postoj města jeho místostarosta Jaromír Dvořák. 

Výměnou za bezplatnou výpůjčku se obyvatelé domu budou muset zavázat k plnění některých povinností.

„Ale za to na oplátku budou muset sekat trávu minimálně třikrát ročně. To si dáme do smlouvy. A zároveň samozřejmě, pokud si budou chtít udělat nějaký okrasný plůtek, ne nějaký velký, třeba 100 – 110 cm, tak budeme souhlasit,“ uvedl místostarosta. 

Další výhodu výpůjček vidí radnice také v tom, že pro případ neplnění dohodnutých podmínek bude smlouva lehce vypověditelná.

„Bereme, že pokud máte nějaký vztah, že pozemek prodáte nebo dlouhodobě pronajmete, tak v podstatě na tohoto majitele moc nemůžete ho donutit, aby něco plnil nebo je to těžší. Takhle, je to v podstatě výpůjčka. Pokud on nesplní pravidla, které jsme si my dali, tak za čtrnáct dní například už to výpůjčka nebude a my s tímto člověkem nebudeme dál komunikovat,“ dodal Dvořák. 

Žádosti o bezplatnou výpůjčku pozemků začne Odbor rozvoje města sokolovské radnice přijímat zhruba v polovině června.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy