Cheb: Byli oceněni Sportovci roku 2021 (TV Západ)

V úterý 26. dubna se v chebském Kulturním centru Svoboda uskutečnilo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců města za rok 2021. Ocenění se rozdávala v řadě kategorií, od jednotlivců přes kolektivy až po trenéry a funkcionáře.


Vyhlášení moderoval místostarosta Chebu Jiří Černý o hudební program se postarala skupina Jang Band z chebského gymnázia pod vedením Michala Holoty. Zdravici oceněným přednesl i starosta Chebu Antonín Jalovec. 

Mezi jednotlivci v kategorii mládež byli oceněni - Zuzana Cintlová z Jachtklubu Cheb, Vojtěch Daňko z TJ Lokomotiva Cheb - oddíl sportovní gymnastiky a Daniel Vaidiš z SKP Union Cheb - klub atletiky. Radioelektronika Cheb - oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu měl hned několik oceněných. Jako první si pro cenu přišel Albert Plevný, a poté již trenér Miroslav Vlach vyzvedl ocenění za Kristýnu Novotnou. Další ocenění z téhož úspěšného klubu byli Žaneta Fryšová, Andrea Fryšová, Barbora Doubravová a Ondřej Nikodém. Z klubu PROFI SPORT Cheb si pro cenu přišel Filip Novák za duatlon a ocenění získala také nepřítomná Alena Srogoňová za triatlon. Oceněni byli také mladí vzpěrači z klubu TJ Lokomotiva Cheb Stanislav Pastorek a Zdeněk Vrbka. Další tři ocenění putují členům oddílu minigolfu TJ MG Cheb - Tomáši Dvořákovi, Tomáši Cheníčkovi, za kterého vyzvedl cenu trenér a Jolaně Nečekalové. Na závěr v této kategorii. 

Mezi jednotlivci v kategorii dospělých byl oceněn byl oceněn Matěj Pánik z Tenisklubu Cheb, za nějž cenu vyzvedla jeho sestra, a dále Daniela Trpáková z Radioelektroniky Cheb - oddíl rádiového orientačního běhu za níž převzal převzal cenu trenér. Premiérově byl oceněn také člen ve městě relativně nového sportu discgolfu z klubu Caurus Egra Jiří Brožek, který se ale nebyl přítomen. A také Miroslava Horáková ze STIGA HOCKEY CLUB Cheb, za kterou ocenění převzal prezident klubu Miloslav Kubica.

V kategorii kolektivů mládež a dorost si ocenění převzali členové štafety 4 x 400 metrů z SKP Union Cheb - klub atletiky Jan Šmrha, Jan Šebo, Václav Zýka a Daniel Vaidiš. A ze stejného klubu i disciplíny dívčí kvarteto ve složení Kateřina Hynková, Monika Šebestová, Tereza Speierlová a Viktorie Babyncová. Dalšími oceněnými byli členové klubu PROFI SPORT Cheb Patrik Němec, Jan Zůna, kteří získali 3. místo na MČR v duatlonu v závodě družstev. 

Mezi dospělými bylo oceněno družstvo STIGA HOCKEY CLUB Cheb ve složení Miloslav Kubica, Jiří Vácha, Jiří Kropáček, Michal Mašika, Stanislav Srba, Josef Gruncl a Jan Kubica. Dále členky Jachtklubu Cheb Markéta Jindřichová a Jana Veselá za 1. místo na ME lodní třídy Fireball v kategorii žen. Oceněno bylo také extraligové družstvo SKST Cheb za 3. místo v extralize stolního tenisu. Cenu převzal trenér týmu Petr Gavlas. 

I ve veteránské kategorii bylo oceněno několik členů oddílu rádiového orientačního běhu - Blanka Adámková, Alena Pátková a Miroslav Vlach, který převzal ceny i obě nepřítomné kolegyně. Z Jachtklubu Cheb si pro cenu přišel Zdeněk Gebhart za 1. místo na ME Masters. A dále dva členové STIGA HOCKEY CLUB Cheb Daniel Hrachovec a Josef Gruncl. 

Mezi trenéry si ocenění převzala Olga Meiserová z SKP Union Cheb - klub atletiky, která se věnuje předžactvu a má na starosti 60člennou skupinu malých atletů a atletek. Dále Petr Gavlas ze Sportovního klubu stolního tenisu Cheb, který vede úspěšně extraligové družstvo mužů. Ocenění získal také Josef Domčík z TJ Lokomotiva Cheb. Členem klubu je úctyhodných 42 let. Od roku 1995 trénuje volejbalovou mládež, od roku 2005 se zapojil do cvičení rodičů a dětí a 8 let je předsedou oddílu a členem výkonného výboru. 

Za sportovní funkcionáře byl oceněn Petr Fiala z Okresního kolegium AVZO - TSČ Cheb. Dlouhodobě se věnoval výchově sportovců a propagaci sportovní střelby, je trenérem a rozhodčím sportovní střelby 1. třídy a do roku 2020 vykonával ve své střelecké organizaci funkci předsedy. 

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb