Vedení města na tiskové konferenci představilo harmonogram prací a vysvětlilo mechanismus, jak se o povolení žádá.
„My jsme právě na výzvy občanů přistoupili k tomu, že jsme zveřejnili další harmonogram kácení po zbytek sezóny, kdy se ještě kácet smí. Dnes jsme s odborem Správy majetku dojednali, že by pro občany zřídili v blízké budoucnosti přístup na specializovaný web, kde jsou k dispozici údaje o zdravotním stavu všech stromů a posudky jejich stavu, aby se mohli přesvědčit, že skutečně nekácíme zdravé stromy, ale kácíme stromy, které jsou nebezpečné,“ uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec.
Město navíc bojuje s kůrovcem nejen ve svých lesích, ale i v intravilánu obce.
„Velkým problémem, přímo na území města, i když to občany asi překvapí, je kalamita kůrovce – lýkožrouta, která se nám šíří od nádraží, kde to zřejmě souvisí s převáženým dřevem, přes park v Riegerových sadech, kde už muselo být pokáceno několik jehličnanů. Bohužel to zasahuje i lokalitu u nádraží u kruhové objezdu nebo např. v mateřské školce v ulici Bezručova, kde několik smrků už padlo a bohužel další budou následovat,“ komentoval situaci starosta Jalovec.
Město také zdůraznilo, že za každý poražený strom se realizuje náhradní výsadba. Kácení probíhá i na místech, kde se připravuje rekonstrukce. Jedná se například o ulici V Zahradách na Spáleništi. Zde se dokonce upravil projekt, aby zůstala zachována vzrostlá sakura. Zároveň se zvažuje dosazení několika dalších, aby obyvatelé nemuseli čekat na dorůstání nově vysazených stromů.