Cíl projektu lze spatřovat ve snaze snížit počet dopravních nehod a jejich následků u cílové skupiny, jako jsou mladí noví řidiči - absolventi autoškol a zvýšení jejich právního vědomí.
Policista oslovil učitele autoškol na Karlovarsku, nabídl jim možnost vstupu policisty do jejich kurzů. Formou přednášky se zaměřil na téma dopravních nehod a právních dopadů porušování zákona v dopravě na pozemních komunikacích a bezpečné jízdy z pohledu práva.
Do projektu se zapojují postupně autoškoly, v současnosti projevilo zájem již pět autoškol z Karlovarska, jedna z prvních byla v Ostrově. Zde měl policista velký úspěch nejen u uchazečů o řidičské oprávnění, ale jeho přínos pro přípravu mladých řidičů ocenil i sám učitel autoškoly.
Ve své prezentaci se policista věnoval nejčastějším příčinám dopravních nehod a jejich následkům, zdůraznil význam aktivních a pasivních bezpečnostních prvků. S posluchači také probral některé trestné činy a přestupky, kterých se může řidič dopustit nejen během jízdy, ale také v případě dopravní nehody.
Problematika alkoholu a jiných návykových látek zajímala snad všechny žáky autoškol, stejně tak jako poskytnutí pomoci při autonehodě, aktivní a pasivní bezpečnost a vysvětlení pojmu „defenzivní jízda.“
Při svých přednáškách vychází policista ze skutečných dopravních nehod z praxe, ze svých zkušeností dopravního policisty a zkušeností jeho kolegů. Svou přednášku doplnil o situační videa.
Vzhledem k tomu, že učitelé autoškol vykládají zákon č. 361/2000 Sb. v teoretické rovině, posluchači pozitivně ocenili příklady z praxe a přítomnost dopravního policisty při jejich přípravě na získání řidičského oprávnění.
por. PhDr. Papežová Zdeňka
prap. Pavel Vinter