Ta bude zachycovat skutečný stav v terénu a stane se tak užitečným pomocníkem nejen pro projektanty a geodety, ale například i pro subjekty veřejné správy a složky integrovaného záchranného systému.
„Důvodem vzniku digitální technické mapy byla neexistence souvislého mapového podkladu s garantovanou přesností a jednotnou symbolikou. Na rozdíl od katastrální mapy v ní uvidíme všechny objekty reálného světa, jako jsou například budovy, komunikace, chodníky a podobně. K získání potřebných dat využijeme i letecké snímkování, které probíhalo na Sokolovsku a Kraslicku,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a informatiky Josef Janů.
Karlovarský kraj zároveň připravuje i užitečnou aplikaci UtilityReport, jejímž cílem je zjednodušit proces, kdy se musí k existenci inženýrských sítí na konkrétní pozemkové parcele vyjadřovat relevantní správce.
„Aplikace pokryje celé území našeho regionu a bude sloužit nejenom úřadům, ale i stavebníkům z řad veřejnosti. K dispozici by měla být pro všechny zdarma na internetových stránkách Karlovarského kraje,“ doplnil Josef Janů.
Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje